Reklama

To okropne miłosierdzie

To okropne miłosierdzie

15.11.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
p

pytasz, czy faktycznie z nadwiślańskiego kraju wzięła się iskra przeklętego Miłosierdzia, co ludzkość ma przygotować na powtórne przyjście Nazarejczyka? Niestety, stąd właśnie wyszła i niebezpieczny pożar od lat szerzy się jak ziemia długa i szeroka. Jedno mam tylko pocieszenie, że i tym razem nasza chata nieco z kraja... Tu bowiem, gdzie było zarzewie szaleństwa, w mateczniku obłąkańczych idei – rodzi się też zdrowa reakcja. Tu na szczęście nie brak jeszcze ludzi, którzy moralności chcą przywrócić właściwą miarę; którzy wiedzą, że Miłosierdzie w gruncie rzeczy urąga sprawiedliwości, a czymże byłby ten i tamten świat, gdyby zbrodnia pozostała bez kary?
Dlatego z wielką satysfakcją przeczytałem sążnisty wywiad z pewnym filozofem i teologiem, który okiem swym każdego grzesznika każdy fałsz na wylot umie przewiercić. Tako rzecze Ksiądz Profesor: „Wszystko może być objęte...

4206

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]