Reklama

„The Road to Paradise"

„The Road to Paradise"

26.06.2007
Czyta się kilka minut
P

Paul McCreesh to wybitny konserwator muzycznych zabytków. Odnalezione w bibliotekach dawne dzieła pieczołowicie restauruje, powołując do koncertowego życia, umieszcza w historycznym kontekście, odnajduje repertuarowe powiązania. Kolejne rekonstrukcje uroczystości kościelnych i dworskich, przepysznie wydawane na krążkach Deutsche Grammophon, choć dla muzykologów nierzadko kontrowersyjne, od razu wędrują na szczyty list fonograficznych bestsellerów. I słusznie, są wszak świadectwem nie tylko artystycznej wizji londyńskiego kapelmistrza, oryginalnej i popartej doskonałym warsztatem dyrygenckim i teoretycznym, lecz także dźwiękowej pasji artystów bezgranicznie mu ufających.

Najnowsze nagranie McCreesha - "The Road­ to paradise" - nie wpisuje się jednak w linię przedsięwzięć, które mają współczesnemu słuchaczowi przybliżyć niegdysiejsze ceremonie. Nie odnajdziemy...

2414

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]