Reklama

Na linii ognia

Na linii ognia

22.10.2012
Czyta się kilka minut
Komercjalizacja, wyścig za pieniędzmi i czytelnikiem doprowadziły do tego, że zapomnieliśmy, iż rolą dziennikarstwa jest informowanie, a nie jakieś szalone polemiki.
Fot. Adam Kozak
B

Bartek Dobroch: Przyjechałem, żeby porozmawiać o końcu świata. 

Wojciech Jagielski: O Boże! Niestety, jestem marnym specjalistą w tej kwestii. 

Chodzi o koniec dziennikarskiego świata i świata reporterów takich jak Pan. Czy on się zbliża?

Dziennikarstwo przetrwa. Możemy się zżymać, że będzie paskudne, kalekie, ale – będzie. Oczywiście, przy minimalizacji formy trudno znaleźć miejsce na reportaż, który wymaga większej przestrzeni. Wątpię, żeby ktoś znalazł czas i determinację, by przeczytać 20-stronicowy tekst w internecie. Ale z drugiej strony coraz częściej widzę w samolotach ludzi czytających książki na ekranach, w związku z tym być może tablety uratują również reportaż i znajdzie się dla niego miejsce w elektronicznych mediach. Sam się już jednak nie zelektronizuję, jestem tworem z innej epoki. Pamiętam, jak w Polskiej Agencji...

28219

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]