Reklama

Teologia narracyjna

Teologia narracyjna

01.12.2006
Czyta się kilka minut
Ta historia rozpoczyna się pod koniec lat 70., gdy szkolna psycholożka stwierdza, że uczeń Wiesław Dawidowski ma zdolności manualne, i radzi, by po podstawówce poszedł do Zespołu Szkół Mechanicznych w Gdyni. O. Wiesław Dawidowski: - Dziś z moich talentów manualnych korzystam tylko, gdy trzymam patenę, kielich albo monstrancję.
O. Wiesław Dawidowski /fot. z archiwum o. Dawidowskiego
G

Gdy Dawidowski przyucza się do zawodu mechanika naprawy i budowy maszyn, do parafii w Gdyni-Demptowie przychodzi nowy wikariusz, ks. Wiesław Mering. Erudyta, bezpośredni w kontaktach, przyciąga tłumy na przykościelną katechezę.

O. Dawidowski: - Wprowadzał nas w świat Jana Pawła II. Kiedy Papież jechał na pielgrzymkę, np. do Meksyku, na początek szukaliśmy tego państwa na mapie. Potem ks. Mering tłumaczył zawiłości polityczne i specyfikę tamtejszego Kościoła. Słuchaliśmy z otwartymi ustami. Założyliśmy też zespół, który grał na Mszach muzykę rockową.

Do dziś w jego klasztornym pokoju stoi elektryczna gitara i wzmacniacz.

Po raz pierwszy o powołaniu rozmawia z ks. Meringiem: - Czy nie myślałeś o seminarium? - Przecież mam dziewczynę.

Poza tym nie mam powołania. - Jak się będziesz modlił, będziesz miał.

...
8019

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]