Reklama

Temat pilny, czyli o kolaboracji

Temat pilny, czyli o kolaboracji

04.12.2017
Czyta się kilka minut
Na pytanie, czy jesteśmy zadowoleni, odpowiadamy: bardzo. Czy jesteśmy zaniepokojeni? Mówimy: w ogóle.
N

Na indagacje, czy mianowicie odczuwamy jakiś lęk – śmiejemy się szczerze. A jest tak pięknie dlatego, że pławimy się oto w spełnieniach, w swych zawszeracjach, niepopularnych przez tyle lat wyobrażeniach, rechoczemy, bo byliśmy masowo wyszydzani za czarnowidzenie, makabryczne pewności i niszowe mniemania. Słowem: mamy satysfakcję, choćby była ona nie wiadomo jak głupia, ponieważ – zważmy – wszelkie satysfakcje są zawsze okropnie głupie. No więc my tu sobie wesoło i beztrosko gadu-gadu, a czeka przecież grubaśny temat do rozebrania, być może teraz najważniejszy ze wszystkich.

Otóż zastanowimy się dziś, jak skutecznie kolaborować z władzą. Gibko przemyślimy pierw, czy jest to w ogóle możliwe, a jeżeli tak, to kto ma najłatwiej, a kto najtrudniej. Kolaborowanie z różnymi władzami ma w Polsce osobliwą historię, a lektur w naszym języku jest o kolaborowaniu mnóstwo, nie bez – za...

4339

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

.

Nie wiem czy powyższy felieton bardziej bawi czy przeraża ale wiem, że pokolenie 20, 30 latków musi się obudzić i zacząć się bać tego co się zbliża. Jak to mi ktoś dzisiaj mądrze powiedział: "obudzicie się z ręką w nocniku"

Hops na start szybkim truchtem do osiągnięcia stanu kolaboracji przybieżają rzeczeni jedni - nauczyciele i drudzy trenerzy rozwoju osobistego. Wsparci gospodarskim słowem kształcić powinni nie tylko młodych adeptów kolaboracji wszelkiej maści, ale sami przykład swoimi czynami szczególnymi dawać powinni i autorytetem Wodza Narodu wszelkie obrzydliwości usprawiedliwiać. Zawody te na nowo zdefiniować wartałoby ku przyszłości ojczyźnianej.

Śmiech przez łzy

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]