Reklama

Prezes internetu

Prezes internetu

29.11.2015
Czyta się kilka minut
Trudno dziś już dociec, co ludzie robili z wolnym czasem, zanim wynaleziono telewizję.
Fot. Grażyna Makara
Stanisław Mancewicz / Fot. Grażyna Makara
B

Być może czytali, być może grali w karty, możliwe, że więcej spacerowali, polowali, więcej ze sobą rozmawiali i, być to też może, że znacznie bardziej się kochali. Najpewniej najstarsi z nas pamiętają opinie takie oto, że telewizja ogłupia, choć niewątpliwie wtedy, gdy tak się wyrażano, telewizja nie była w istocie tak strasznie głupia, jak jest teraz. Nie wiadomo dlaczego, ale odkąd mamy wolny rynek, wobec telewizji co rusz pojawiają się postulaty, by była mądrzejsza i ambitniejsza. Widać jak na dłoni, że zaiste nikomu, kto telewizją rządził, tego szlachetnego zamysłu nie udało się zrealizować. Najpewniej takoż się to nikomu już nie uda. Można oczywiście spróbować, można się nadymać i coś projektować, ale próżne to są nadęcia i puste zapowiedzi. Absolutnie i bez wątpliwości, bez złudzeń jakichkolwiek rzec tu trzeba, że telewizja mądrzejsza już nie będzie, ale co istotne: dopóki...

4133

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]