Reklama

Szybko i sprawiedliwość

Szybko i sprawiedliwość

26.03.2007
Czyta się kilka minut
Na korytarzach sądowych trudno usłyszeć przychylne opinie na temat przyspieszonego trybu orzekania. Niechętni są urzędnicy, prokuratorzy i adwokaci.
Z

Zaczęło się tak, jak powinno, czyli spektakularnie. W miniony poniedziałek, kiedy sądy zaczynały działać, od samego rana agencje prasowe prześcigały się w donoszeniu o tym, kto, gdzie i kiedy popełnił występek. Rzecznicy prasowi sądów okręgowych wisieli na telefonach.

Powinno działać

Do historii polskiego sądownictwa przeszła gmina Sośno. Sąd w przyspieszonym trybie skazał 50-latka za jazdę na rowerze bez uprawnień. Rowerzysta stracił je kilka dni wcześniej za jazdę pod wpływem alkoholu. Pech chciał, że o 9.00 12 marca został zatrzymany przez patrol policji. Sąd w Sępólnie Krajeńskim już po sześciu godzinach od zatrzymania orzekł wobec niego karę czterech miesięcy ograniczenia wolności (zamienioną na 20 godzin prac społecznie użytecznych miesięcznie).

Pierwszym skazanym w Polsce przez sąd 24-godzinny na karę...

8468

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]