Reklama

Minister od prawdy

Minister od prawdy

12.05.2007
Czyta się kilka minut
Na bilans pracy obecnego ministra sprawiedliwości jest jeszcze za wcześnie - z podsumowaniem poczekajmy do kolejnych wyborów. Ale gorliwość Zbigniewa Ziobry w naprawianiu państwa i prawa nie daje o sobie zapominać. To wręcz postać symboliczna dla "epoki Kaczyńskich: ideowy, ambitny, bezczelny. I przekonany, że większość tego, co było przed nim, wymaga naprawy, a to, co właściwe, rozpoczyna dopiero on.
fot. W. Olkuśnik - Agencja Gazeta
U

Upalny czerwiec 2000 r. W kamienicy przy Placu Dominikańskim w Krakowie trwa konferencja prasowa Stowarzyszenia "Katon", prowadzącego Centrum Pomocy Ofiarom Przestępstw i Patologii Społecznych. Zapłakana młoda kobieta opowiada o mężu, który zmarł zatruty tlenkiem węgla. Winą za nieszczelność instalacji obarcza spółdzielnię mieszkaniową, ale i system prawny: że działa opieszale, utrudniając jej dochodzenie swoich praw po takiej tragedii. Młody prawnik spokojnie tłumaczy, dlaczego takie traktowanie obywatela w państwie prawa jest niedopuszczalne. Pewny siebie, wyważony, zdecydowany. Zapewnia, że jego stowarzyszenie nie zostawia takich osób samym sobie. To 30-letni wówczas Ziobro - absolwent wydziału prawa UJ, aplikant Prokuratury Rejonowej w Gliwicach.

Założone przez niego rok wcześniej stowarzyszenie zajmuje się bezpłatnym udzielaniem porad prawnych,...

19913

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]