Reklama

Minister od prawdy

Minister od prawdy

12.05.2007
Czyta się kilka minut
Na bilans pracy obecnego ministra sprawiedliwości jest jeszcze za wcześnie - z podsumowaniem poczekajmy do kolejnych wyborów. Ale gorliwość Zbigniewa Ziobry w naprawianiu państwa i prawa nie daje o sobie zapominać. To wręcz postać symboliczna dla "epoki Kaczyńskich: ideowy, ambitny, bezczelny. I przekonany, że większość tego, co było przed nim, wymaga naprawy, a to, co właściwe, rozpoczyna dopiero on.
fot. W. Olkuśnik - Agencja Gazeta
U

Upalny czerwiec 2000 r. W kamienicy przy Placu Dominikańskim w Krakowie trwa konferencja prasowa Stowarzyszenia "Katon", prowadzącego Centrum Pomocy Ofiarom Przestępstw i Patologii Społecznych. Zapłakana młoda kobieta opowiada o mężu, który zmarł zatruty tlenkiem węgla. Winą za nieszczelność instalacji obarcza spółdzielnię mieszkaniową, ale i system prawny: że działa opieszale, utrudniając jej dochodzenie swoich praw po takiej tragedii. Młody prawnik spokojnie tłumaczy, dlaczego takie traktowanie obywatela w państwie prawa jest niedopuszczalne. Pewny siebie, wyważony, zdecydowany. Zapewnia, że jego stowarzyszenie nie zostawia takich osób samym sobie. To 30-letni wówczas Ziobro - absolwent wydziału prawa UJ, aplikant Prokuratury Rejonowej w Gliwicach.

Założone przez niego rok wcześniej stowarzyszenie zajmuje się bezpłatnym udzielaniem porad prawnych,...

19913

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]