Reklama

Szkoda

Szkoda

17.05.2011
Czyta się kilka minut
14 maja obejrzałam sobie kolejno dwa serwisy telewizyjne wiadomości wieczornych. Dla sprawdzenia.
W

Wiedziałam (z racji zaproszenia, które niestety nie było możliwe do zrealizowania), że tego dnia będzie w Gdańsku uroczystość wmurowania przez Prezydenta RP kamienia węgielnego pod gmach Europejskiego Centrum Solidarności.  W jednym serwisie - ani słóweczka. W drugim fakt uwzględniono, choć daleko za taką sensacją, jak pierwsze godziny przedwyborczej podróży partii opozycyjnej i atakujących minister zdrowia słów lidera partii.

Powie ktoś, że kamień węgielny gmachu ECS to też nie news.  Tylko że już sama ta instytucja nie od dziś jest jednym z miejsc, gdzie dzisiejsza Solidarność przechodzi weryfikację.  Wczoraj w Gdańsku wydarzeniu towarzyszyły protesty.  Niewiele na razie o nich wiemy. Wcześniej  swoją rezygnację z rady programowej instytucji zgłosił - dosyć gwałtownie -Lech Wałęsa. Czy słusznie? Jeżeli - jak wynika z koncepcji ECS - chcemy uczyć Europę o ...

2173

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]