Reklama

Szkoda

17.05.2011
Czyta się kilka minut
14 maja obejrzałam sobie kolejno dwa serwisy telewizyjne wiadomości wieczornych. Dla sprawdzenia.
W

Wiedziałam (z racji zaproszenia, które niestety nie było możliwe do zrealizowania), że tego dnia będzie w Gdańsku uroczystość wmurowania przez Prezydenta RP kamienia węgielnego pod gmach Europejskiego Centrum Solidarności.  W jednym serwisie - ani słóweczka. W drugim fakt uwzględniono, choć daleko za taką sensacją, jak pierwsze godziny przedwyborczej podróży partii opozycyjnej i atakujących minister zdrowia słów lidera partii.

Powie ktoś, że kamień węgielny gmachu ECS to też nie news.  Tylko że już sama ta instytucja nie od dziś jest jednym z miejsc, gdzie dzisiejsza Solidarność przechodzi weryfikację.  Wczoraj w Gdańsku wydarzeniu towarzyszyły protesty.  Niewiele na razie o nich wiemy. Wcześniej  swoją rezygnację z rady programowej instytucji zgłosił - dosyć gwałtownie -Lech Wałęsa. Czy słusznie? Jeżeli - jak wynika z koncepcji ECS - chcemy uczyć Europę o ...

2173

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]