Reklama

Szczęśliwcy

Szczęśliwcy

23.01.2017
Czyta się kilka minut
Mija pierwszy miesiąc nowego roku 2017. Czy mija? Czy naprawdę odchodzi w przeszłość, do historii, a może nawet zapada się w nicość?
P

Przecież o ten jeden miesiąc żyliśmy dłużej, a nie krócej. Przyszłość nie musi z konieczności jawić się jako monstrum unicestwiające wszystkich i wszystko. Los człowieka, ale i świata, wcale nie musi skończyć się nieodwracalną katastrofą. Dlaczego niby muszę z góry zakładać tak tragiczny scenariusz?

Na początku roku życzyliśmy sobie szczęścia, zamykając w tym słowie wszystko, co uważamy za konieczne do udanego życia. Jeśli tak, to pytając o szczęście, nie pomijajmy Tego, kto w tej sprawie jest najbardziej wiarygodny, czyli Jezusa. Nieobce są Mu przecież wszystkie możliwe ludzkie dole i niedole.

Ewangelista Mateusz mówi: „Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. Gdy usiadł, zbliżyli się do Niego uczniowie. Wtedy odezwał się i zaczął nauczać”. Mówił, że szczęśliwymi są ubodzy w duchu, ci, którzy cierpią udręki, szczęśliwymi są ludzie łagodni, spragnieni, głodni...

2915

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]