Reklama

Szczepionka: nowe życie placówek. Ale nie wszystkich

Szczepionka: nowe życie placówek. Ale nie wszystkich

25.01.2021
Czyta się kilka minut
Przełom: tak o przeprowadzanych w zeszłym tygodniu szczepieniach w domach pomocy społecznej mówią ich mieszkańcy i pracownicy.
Szczepienia przeciwko COVID-19, Katowice, 25 stycznia 2021 r. / FOT. Tomasz Kudala/REPORTER
N

Nie tylko dlatego, że mają szansę uratować ludzi w dziesiątkowanych od wiosny placówkach (setki ofiar, tysiące zakażonych – to bilans dziesięciu miesięcy pod dachami DPS-ów). Również z tego powodu, że placówki zamieniły się po marcu 2020 r. w warownie: wstrzymano wyjścia na zewnątrz, zakazano odwiedzin, a z niektórych domów dochodziły sygnały o ciężkich kryzysach psychicznych izolowanych mieszkańców. Szczepienia mogą ten stan przerwać. Choć nie od razu: eksperci (np. doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban) zwracają uwagę, że bezpieczne odwiedziny w DPS-ach ruszą najszybciej 14 dni po przyjęciu drugiej dawki szczepienia. A więc nie wcześniej niż za półtora miesiąca.

Nowe, poszczepienne życie nie dotyczy też wszystkich typów placówek. – Nie widzę w tym kalendarzu większej logiki – mówi „Tygodnikowi” Adriana Porowska, szefowa Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej,...

1530

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]