Reklama

Sympatia dla Prymasa

Sympatia dla Prymasa

30.10.2007
Czyta się kilka minut
Drobny incydent, do jakiego doszło na lotnisku w podszczecińskim Goleniowie, urósł do rangi ogólnonarodowego skandalu. Celnik i jego przełożony zostali zawieszeni, ponieważ ten pierwszy przeszukał prymasa Józefa Glempa wykrywaczem do metali.
P

Pełnej prawdy raczej się nie dowiemy - na pytanie, co właściwie stało się w Goleniowie, władze portu lotniczego zasłaniają się tajemnicą służbową! Niby pracownik zachował się wobec Prymasa nieelegancko, ale sam Prymas zaprzecza. Niby wykazał się nadgorliwością, chociaż żadnych procedur nie złamał i do kontroli miał prawo. Niby kontrola miała miejsce w pokoju do rewizji osobistych, ale tylko dlatego, że celnik nie chciał robić widowiska. Więc naprawdę trudno zrozumieć, dlaczego pracownicy dostali po głowie, tym bardziej że sam Prymas pretensji do obsługi lotniska nie ma. Dodajmy, że do czerwca tego roku prymas Glemp figurował na liście osób, których kontrola na lotnisku nie obejmuje. Przez bramkę przechodzić nie może również dlatego, że mogłaby zakłócić działanie rozrusznika serca. W nowym rozporządzeniu jego nazwisko już nie figuruje.

Możliwe jest inne...

1548

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]