Reklama

Strumień świadomości

Strumień świadomości

24.07.2016
Czyta się kilka minut
Zaangażowani, duchowo przygotowani, świadomi wiary – tak często mówi się o pielgrzymach z Włoch, największej zagranicznej grupie na ŚDM. Są jednak wyjątkiem. Nawet w swoim kraju.
C

Czy wierzysz w piekło i niebo? „Nie, ale mam nadzieję, że jest życie po śmierci. Myślę, że wszyscy z nas mają trochę takiej nadziei”. Kim jest Jezus? „To trochę taki papież. W tamtej epoce był przedstawicielem Boga na ziemi”. Co sądzisz o etyce seksualnej? „Uprawiam seks, nie mam z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. (...) Nikt nie powinien uzależniać swojej seksualności i uczuć od kogokolwiek lub czegokolwiek”.

To odpowiedzi zaczerpnięte z niezwykłej książki, wydanej w 2003 r. przez prof. Maria Pollo, pedagoga społecznego z Uniwersytetu LUMSA, prywatnej uczelni katolickiej w Rzymie. Niezwykłej – gdyż powstałej na podstawie „strumieni świadomości” młodych włoskich katolików. Każdej ze 120 osób dano półtorej godziny i jedno polecenie: „Opowiedz mi o swojej wierze”.

Piekłu dziękujemy

Książkę (zatytułowaną „Il volto giovane della ricerca di Dio...

4100

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]