Reklama

To jest misja

To jest misja

24.07.2016
Czyta się kilka minut
Indywidualiści, sympatyzujący z prawicą. Obyczajowo liberalni. Społecznie zamknięci i konserwatywni. Do jakiej młodzieży przyjechał papież Franciszek?
Msza inaugurująca Festiwal Młodych „Polska Copacabana”, poprzedzający Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Płock, 5 lipca 2013 r. Fot. Grzegorz Michałowski / PAP
J

Jak wierzycie? Takie pytanie zadałem piątce młodych ludzi.

Troje z nich deklarowało, że wybiera się na Światowe Dni Młodzieży. Wątpliwości związane z wiarą i ŚDM mieli Wiktoria i Karol.

Ona, licealistka z Jarosławia, zapytana, czym jest wiara, odpowiada bez namysłu: – To całkowite przekonanie, że tam na górze Ktoś istnieje i cię bezwarunkowo kocha. To pewność, że wszystko, o czym mowa w Piśmie Świętym, jest prawdą. To też ufność człowiekowi i Bogu.

– A ty jesteś pewna?

– Nie. Mam wiele wątpliwości i pytań, na które nie ma odpowiedzi. Ciężko te odpowiedzi znaleźć w Kościele. To też jest tak naprawdę strach, że tam nikogo nie ma, nie ma osoby, która cię słucha i się tobą opiekuje.

Karol właśnie zdał maturę w prestiżowym krakowskim liceum i dostał się na informatykę. Zdążył odpowiedzieć na pytania między wizytą na Przystanku Woodstock a wyjazdem ze...

13584

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Papież przyjechał tylko z Ewangelią i nic innego nie potrzebuje, Papież przyjeżdża do młodzieży mądrej i chętnej do życia , podatnej na dobre słowo, radosnej i otwartej. Chrzescijanstwo od zawsze jest miłosierne i w trosce o bliźniego, niestety waga tych wartości uległa obniżeniu, Nadzieja we Franciszku i młodzieży.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]