Reklama

Papież jest jak moja babcia

Papież jest jak moja babcia

28.08.2005
Czyta się kilka minut
Prasa zwykle dzieli Kościół na konserwatystów i progresistów, ale obie kategorie znaczą bardzo niewiele. W tych dniach media cytują młodego Włocha, który oświadczył: Papież jest jak moja babcia. Zawsze mówi to samo, ja się do tego nie stosuję, ale czuję, że w gruncie rzeczy ma rację.
M

MAREK ZAJĄC: - Po co blisko milion młodych przyjechało do Kolonii? Żeby zamanifestować przywiązanie do wiary i Kościoła? Spotkać się z nowym Papieżem? Z ciekawości?

KS. PROF. LOTHAR ROOS: - Przyciągnęły ich rozmaite motywy, ale jeden można uznać za rozstrzygający: w wielu krajach - nie w Polsce, przede wszystkim na zachodzie Europy - młodzi katolicy są wśród rówieśników mniejszością. Spotkanie w Kolonii stanowi dla nich wyjątkowe doświadczenie: widzą, że w gruncie rzeczy nie są wcale sami, ale tworzą wielką ogólnoświatową wspólnotę wierzących. Niektórym wydawało się, że sekularyzacji nie da się powstrzymać. Tymczasem w ostatnich latach coraz większa liczba mieszkańców Starego Kontynentu stawia sobie pytanie, czy przyszłość koniecznie musi przynieść cywilizację bez Boga i wiary. Wątpliwości są tym większe, że widzimy, dokąd prowadzą...

17843

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]