Reklama

Ładowanie...

Straszenie fuzją

01.03.2021
Czyta się kilka minut
PAUL COWAN / ADOBE STOCK
T

Trzydzieści dziewięć restauracji w Lon­dynie i okolicach TripAdvisor wyróżnia jako „polskie”. Pierwsza w rankingu tej kategorii knajpa Ognisko jest dopiero pięćset któraś na szesnaście tysięcy zaszeregowanych lokali ogółem. Nie traktujmy tego jako wyroczni, chociaż algorytmom akurat tego serwisu jestem skłonny wierzyć – onegdaj jako kierownik knajpy doświadczyłem tego, że dość trudno nim manipulować, zarówno na korzyść własną, jak i na pohybel konkurencji: przez pewien czas zazdrośni rywale z włoskiego lokalu za rogiem bombardowali naszą stronę złymi recenzjami na tyle nieudolnie skleconymi, by sztuczna inteligencja wyczuła, że to fejk. Wbrew pozorom napisać lipną recenzję – a już zwłaszcza dziesięć pod rząd – nie jest wcale łatwo.

Daleka pozycja lidera polskiej drużyny w peletonie dobrze oddaje postrzeganie statusu naszego jedzenia. I to nawet w sytuacji, gdy na Wyspach ludzi...

5643

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]