Reklama

Sto minut w stu słowach, czyli o wczorajszej debacie

Sto minut w stu słowach, czyli o wczorajszej debacie

21.10.2015
Czyta się kilka minut
Kopacz i Szydło zniknęły, Zandberg zagroził Zjednoczonej Lewicy. JKM nikogo nie spoliczkował, a wszystkich przebił Piechociński - komentuje Paweł Reszka
Liderzy w studio przed debatą. Warszawa, 20.10.2015 r. / Fot. Rafal Oleksiewicz/REPORTER
W

Występ liderek nie tłumaczył, dlaczego ich formacje prowadzą w sondażach. Ewa Kopacz i Beata Szydło zniknęły w partyjnej szarzyźnie.

To dobrze dla małych. Zobaczyliśmy, że mają do powiedzenia i obiecania tyle, co więksi.

Spięta Barbara Nowacka też przegrała. Lepiej wypadł konkurent, Adrian Zandberg z partii Razem. Dla Zjednoczonej Lewicy to groźne – może nie przekroczyć 8-procentowego progu.

Paweł Kukiz nie w sosie – wypadł jak młodszy brat „pana Janusza”.

JKM w niezłej formie. Nikogo nie spoliczkował, co nie zawsze się udaje.

Ryszard Petru pokazał gadżet – więc zapamiętano, że przyszedł.

Wszystkich przebił Janusz Piechociński. – Głosujcie na listę numer 5 – powiedział, unosząc 10 palców.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz, felietonista i bloger „Tygodnika Powszechnego” do stycznia 2017 r. W latach 2003-06 był korespondentem „Rzeczpospolitej” w Moskwie. W latach 2006-09 szef działu śledczego „...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Korwin jak Lewandowski. Inna liga. Przepaść między Korwinem a Nowacką.

Korwin ma IQ średnio o 20 punktów wyższe od pozostałych debatowiczów, co zresztą nieźle było w debacie widoczne. Korwin ma ogromną wiedzę i dobrze wiąże skutek z przyczyną, czyli że myśli logicznie lepiej od innych. Bardzo dobrze punktował lewicę w kwestii emigrantów twierdząc, zupełnie zresztą słusznie, że Polsce przypadnie rola nadzorcy obozów koncentracyjnych ( nie każdy obóz koncentracyjny jest, rzecz jasna, obozem zagłady ) dla imigrantów, którzy będą chcieli za wszelką cenę uciec z Polski do Niemiec. To wszystko prawda ale wciąż to jest za mało aby nazwać Korwina Mikke rasowym politykiem. Prawdziwy polityk jest jak dobry kapłan. Oprócz mądrości, rozwagi i zdrowego rozsądku musi być obdarzony wielką wrażliwością, autentyczną empatią i wyrozumiałością dla ludzkich słabości.

"wielka wrażliwość, autentyczna empatia i wyrozumiałość dla ludzkich słabości" - jak sądzę - nie powinny być na pokaz.

Politykę się uprawia w celu przejęcia władzy, względnie uzyskania znaczących wpływów na rząd ( krajowy lub choćby regionalny ). Korwin zachowuje się tak jakby polityka dla niego stanowiła pasjonujące hobby. Kaczyński potrafił wyciągnąć wnioski z serii bolesnych porażek, których w ostatnich latach doświadczył. Dokonał sporych zmian organizacyjnych, dał szanse względnie młodym, dynamicznym ludziom. Korwin robi to samo i tak samo od lat. Tak się nie da wygrać. W efekcie Korwina można posłuchać ( i się oburzać, jeśli ktoś ma ochotę ) tylko przy okazji kampanii wyborczych.

Who do you have in the EUROPEAN PARLIAMENT? https://www.youtube.com/watch?v=v7CQkivQNQI

Polityka, zadza wladzy i wladza psuje charakter. Te cechy powyzej (wrazliwosc, empatia itd.) nie sprawdzaja sie niestety w polityce na zasadzie – jesli masz miekkie serce musisz miec twarda dupe. To tylko w teorii nie ma sprzecznosci miedzy moralnoscia a polityka, bo "polityka to sztuka poslugiwania sie ludzmi, wmawiajac im, ze sie im sluzy " jak twierdził szwajcarski prozaik Louis Dumur. Ciezki wybor maja Polacy- od siebie moge tylko dodac, ze paradoksalnie mniej wierze tym na "kleczkach" .

Do you not understand that he's enjoying himself? https://www.youtube.com/watch?v=8D3cDk1Cc9s

that we have a secret vote?

Widać, że oglądałem tę samą debatę...:-)
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]