Reklama

Starzenie się

Starzenie się

03.11.2006
Czyta się kilka minut
Czy nieuchronny proces starzenia się może stwarzać okazję do doznawania przyjemności? Odruchowa odpowiedź brzmi "nie", ale jeżeli chwilę się zastanowimy, to odnajdziemy także miłe strony starzenia się, a nawet zalety zupełnie nieoczekiwane.
N

Naturalnie: ludzie różnie się starzeją i poniższe uwagi nie pasują do tych, którzy ze swojej lub nie swojej winy starzeją się "źle". U wszystkich innych starzenie się sprawia przede wszystkim, że po przekroczeniu smugi cienia przestają nimi targać namiętności. Dotyczy to praktycznie wszystkich namiętności: od ambicjonalnych przez erotyczne po finansowe. Akceptujemy to z przyjemnością, bo chociaż czas namiętności ma swoje uroki, to czas względnego spokoju ma ich znacznie więcej. Oczywiście nie wszyscy skłonni są pogodzić się z samym faktem starzenia się i wobec tego robią rzeczy przeciwne naturze, rzucają żony po trzydziestu latach małżeństwa, bo się rzekomo zakochali w młódce, wdają się nagle w politykę lub czynią inne głupstwa tylko po to, by pokazać, ba: udowodnić sobie samemu, że się wcale nie starzeją. Jakże niemądre jest takie zachowanie, skoro już są starymi dziadami i...

3907

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]