Reklama

Ładowanie...

Stacyjka zdrój

23.10.2006
Czyta się kilka minut
W związku z uroczystym otwarciem odnowionego przystanku PKP Włoszczowa Północ posypały się gromy i szyderstwa na głowę posła Przemysława Gosiewskiego. Pytam: o co ten krzyk? I po co? Przed wyborami parlamentarnymi Gosiewski obiecał, że we Włoszczowej będą zatrzymywać się pociągi PKP Intercity. Po wyborach słowa dotrzymał! Dobrze! Tak powinno być!
R

Rzecz ciekawa, że zadając kłam zapewnieniom działaczy PiS o straconych szesnastu latach, od 1990 r. we Włoszczowej wybudowano magistralę ciepłowniczą, oczyszczalnię ścieków i trzy systemy wodociągowe, powstała hala sportowa, zapewne uda się też doprowadzić do finału prace związane z kanalizacją. I teraz stacja! Stacja, dla której - jak podaje prasa - Polskie Koleje Państwowe specjalnie uruchomiły pociąg "Kordecki" z Częstochowy do Warszawy. Domyślam się intencji władz samorządowych wspartych przez posła Gosiewskiego: w XIX i XX w. stacje kolejowe (i garnizony) były czynnikami miastotwórczymi. W jakiej mierze te intencje zostaną spełnione w XXI w. dzięki trzem milionom zł wydatkowanych przez PKP i pięciominutowym postojom pociągów Intercity? Nie wiem.

Eksperci mówią, że zatrzymywanie pociągów jadących z prędkością ponad 100 km/godz. (magistrala jest...

2181

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]