Reklama

Spod stogu siana

Spod stogu siana

05.03.2013
Czyta się kilka minut
We Francji, w Niemczech czy w Ameryce ludzie-legendy to figury z innych niż u nas baśni – koszykarze, piłkarze, rockmani czy aktorzy, sędziwe modelki czy sędziwi, odchodzący już autorzy napadów stulecia.
Z

Zeszłego stulecia, dodać trzeba. Takie to są figury i próżno w ich szeregach szukać niezłomnych konspiratorów, wielkich partyzantów czy wodzów rewolt. To jasne. Bycie Legendą tu a tam – to dwie różne sprawy. Bardzo różne. Żołnierze wyklęci w takich Niemczech, jeżeli jeszcze żyją, z racji dość oczywistych unikają medialnego szumu i świateł sceny. Gdzie indziej znowuż ludzie-legendy palili staniki, zapuszczali włosy i wsłuchiwali się w nowe brzmienia. Gdy myśmy zrzucali jarzmo, gdzieś daleko rewolucjonizowano świat obrony strefą bądź zachłystywano się filozofią Dalekiego Wschodu. Taka jest oto inność nienaszej legendy i tamtejsze moce oporu, które próżno porównać do czynów naszych bohaterów.
A jednak wiele wskazuje, że palacze staników sprzed pięciu dekad o dzisiejszych zmianach obyczajowości i nowoczesności mówią językiem przylegającym i dzielą się uwagami w miarę na temat....

3556

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]