Reklama

Sojusznicze kompleksy

Sojusznicze kompleksy

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Informacje o tajnych więzieniach CIA w Polsce blakną przy informacjach spod krzyża. Tymczasem w świecie temat metod, jakimi USA i sojusznicy walczą z terroryzmem, nie schodzi z agendy.
T

Teraz wywołały go wspomnienia Tony’ego Blaira, będące m.in. próbą usprawiedliwienia decyzji o wysłaniu wojsk na Bliski Wschód. Blair napisał to, co mówił wielokrotnie, choćby w styczniu przesłuchiwany przez komisję śledczą badającą sprawę inwazji: jest przekonany o słuszności swego postępowania. Gdy rządził, przez Londyn przechodziły wielotysięczne demonstracje, teraz, promując książkę, jest obrzucany jajkami.

W Polsce ani iracka wojna, ani kolejne rewelacje o działaniach agentów CIA (miały miejsce już przed wojną) nie wywołały społecznych emocji. Teraz Aleksander Kwaśniewski przyznał, że samoloty amerykańskie lądowały u nas - ale to, co działo się w związku z tymi lotami, jest odpowiedzialnością Waszyngtonu. To znamienne stwierdzenie, sugerujące, że polskie władze nie kontrolują tego, co dzieje się na podległym im terytorium. Jeśli Kwaśniewski rzeczywiście...

2101

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]