Reklama

Smocza dolina

Smocza dolina

08.06.2015
Czyta się kilka minut
Miasto start-upów, nowych technologii i młodych przedsiębiorców. Czy będzie kolejną Doliną Krzemową?
Rahim Blak, jeden z założycieli Click Community, z uczestnikami szkolenia „Budowanie marki w sieci”, 23 maja 2015 r. Fot. MATERIAŁY PRASOWE
B

Biały sensor wygląda jak gumka do mazania – większa ściana to kwadrat o boku długości dwóch centymetrów, z lekko zaokrąglonymi brzegami. Miękki w dotyku, wykonany z silikonu, kosztuje 35 dolarów. W środku ma układ elektroniczny wielkości paznokcia i baterię, na której może działać do dwóch lat. Jeśli ma do tego czujnik wilgotności, to przyczepiony do sznurka na balkonie poinformuje nas, gdy pranie będzie suche. Nazywa się Clime.
– Mikrosensory, nazywane też beaconami, nadają kontekstowe informacje i służą do automatyzacji otoczenia – opowiada Andrzej Pawlikowski, jeden z twórców. – Są w stanie zbadać temperaturę, światło, wilgotność oraz natężenie drgań i wysłać o tym informację na telefon – mówi. Jeśli zintegrujemy go z urządzeniem irygującym, nie tylko dostaniemy informację, że nasz kwiatek ma za sucho, ale sensor sam wyda komunikat, że trzeba go podlać.
– Dążymy do...

7896

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]