Reklama

Ładowanie...

Słuchajcie Franciszka

04.08.2014
Czyta się kilka minut
„Życzę każdej rodzinie, aby odkryła domową modlitwę: to pomaga również we wzajemnym zrozumieniu i przebaczeniu” – napisał Franciszek 31 lipca na Twitterze.
T

To, jak się modlił, widziałam kilka razy w życiu. Czasami, gdy wbiegałam niefrasobliwie do jego pokoju, zastawałam go na modlitwie. Zwykle klęczał. Brodę opierał na dłoniach. Na twarzy nie rysowała się ani udręka, ani nieznośny rodzaj przymusu. Przynajmniej tak to wtedy, jako pięciolatka, odbierałam. To dzięki ojcu mojego taty odkryłam domową modlitwę. I kiedy z moją bywało słabiej, przypominałam sobie tamten obraz.
Dziś Franciszek życzy tego każdej rodzinie. Wydaje się to ważne nie tylko w kontekście rodzinnym – wzajemnego zrozumienia i przebaczania – ale także staje się istotą religijności młodych ludzi.
Ci, którzy dziś odchodzą z Kościoła, przyznają, że nie chcą powielać schematów narzucanych im w domu czy w szkole. Nie chcą jedynie chodzić co niedzielę do kościoła, ale chcą o tym, co usłyszeli podczas kazania, rozmawiać w domu. Nie chcą słuchać od rodziców czy...

1601

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]