Reklama

Słuchajcie Franciszka

Słuchajcie Franciszka

05.05.2014
Czyta się kilka minut
„Chciałbym życzyć, aby piłka nożna i każdy inny bardzo popularny sport odzyskał wymiar święta” – powiedział Franciszek 2 maja podczas audiencji dla piłkarzy w przeddzień finału Pucharu Włoch, meczu Fiorentina–Napoli.
W

Wołanie na puszczy – tak można skwitować papieskie słowa, skoro audiencja odbyła się na kilkadziesiąt godzin przed spotkaniem, które rozpoczęło się z opóźnieniem z powodu burd kibiców (trzy osoby z ranami postrzałowymi trafiły do szpitali), a żeby w ogóle mogło się odbyć, Mark Hamšík, kapitan Napoli (to m.in. z zawodnikami tej drużyny spotkał się papież) negocjował z hersztem kiboli. Podobnych problemów jest więcej: sam Franciszek mówił, że dziś piłka obraca się w wielkim kręgu interesów, reklamy, telewizji itp.; wśród toczących ją chorób jest także rasizm. „Znajdujecie się w centrum uwagi, a wielu waszych kibiców to ludzie młodzi i bardzo młodzi, pamiętajcie o tym, pomyślcie, że wasz sposób zachowania znajduje oddźwięk dobry i zły. Bądźcie zawsze prawdziwymi sportowcami” – apelował do piłkarzy papież. Oto dlaczego ubiegłotygodniowym symbolem prawdziwego sportowca będzie piłkarz...

1253

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]