Reklama

Słowo – świadectwo – Duch

Słowo – świadectwo – Duch

16.04.2018
Czyta się kilka minut
W ubiegły czwartek li­turgia­ dała nam słowo spójne i ­doniosłe. W Ewangelii ­(zob. J 3, 31-36) Jezus mówił o swojej misji, zleconej Mu przez Ojca.
O

Ojciec posyła swego Syna na świat ze Słowem: „Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi Słowa Boże”. Słowo, które Jezus wypowiada w imieniu Ojca, wymaga od Jezusa osobistego potwierdzenia w świadectwie: „Świadczy On [Jezus] o tym, co widział i słyszał, a świadectwa Jego nikt nie przyjmuje. Kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny”.

Jezus nie tylko mówi prawdę zamkniętą w słowie, ale pokazuje ją swoim życiem. Nie tylko wypowiada słowo – jest słowem wcielonym. Słowo można wyczytać z Jego czynów.

A więc: słowo i świadectwo. Na tym jednak nie koniec, bo Jezus przynosi nam jeszcze dar (a właściwie: Dar) Ducha Świętego. Co więcej: jest to Dar, którego Ojciec udziela nam przez Jezusa „bez miary”. Tak naprawdę dopiero przyjęcie przez nas Ducha Świętego i Jego intensywne działanie w nas otwierają na zrozumienie, akceptację i owocowanie w naszym życiu...

3213

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

prosze naucz mnie modlic sie. Wierzac w TROJCE SWIETA w naszym KK czasem zastanawiam sie nad sensem mojej modlitwy skierowanej imiennie do poszczegolnch Osob z Trojcy Sw. osobno.Przeciez jezeli powiem w gniewie" Boze widzisz a nie grzmisz ";to i tak w tym samym czasie jednoczesnie slysza te same slowa zarowno Ojciec jak i Syn oraz Duch Sw. Dochodze czasem do wniosku ze moze lepiej aby kazda modlitwe upraszczajac sprawiedliwie wobec Kazdej z Trzech Osob Boskich zaczynac slowami "TROJCO SWIETA PROSZE Cie przyjdz mi z pomoca bo ta sie boje tego grzmotu...!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]