Reklama

Skreślenia

13.05.2008
Czyta się kilka minut
Przepraszam mojego sąsiada, prof. Mariana Stalę, że raz jeden wjadę na jego terytorium, odnosząc się do paru aktualności politycznych. A właściwie do jednej tylko.
T

To ułamek telewizyjnego serwisu sprzed niedawna, który zrobił na mnie niewspółmiernie silne wrażenie. Pokazano mianowicie (a było to zaledwie parę minut) ministra spraw zagranicznych rozpoczynającego w Sejmie swoje sprawozdanie ze stanu aktualnych stosunków Polski z innymi państwami. I pokazano coś jeszcze: spory szereg posłów prawicy, odwróconych do ministra plecami, bo właśnie opuszczali salę, demonstrując mu (i swoim wyborcom przy okazji), że słuchać go nie mają zamiaru.

Nie było komentarza, nie było długiej relacji, wiadomości poleciały jak zwykle, ale trudno było przestać o tym myśleć. Wiadome było, że na galerii, jak zawsze w takiej sytuacji, siedzą ambasadorowie obcych państw in gremio. I wiadome było również, że wbrew normalnej zasadzie w loży prezydenckiej nie ma prezydenta RP. On też nie zamierzał słuchać. Było więc tak, że zaczynała się godzina...

2443

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]