Reklama

Skreślenia

Skreślenia

13.05.2008
Czyta się kilka minut
Przepraszam mojego sąsiada, prof. Mariana Stalę, że raz jeden wjadę na jego terytorium, odnosząc się do paru aktualności politycznych. A właściwie do jednej tylko.
T

To ułamek telewizyjnego serwisu sprzed niedawna, który zrobił na mnie niewspółmiernie silne wrażenie. Pokazano mianowicie (a było to zaledwie parę minut) ministra spraw zagranicznych rozpoczynającego w Sejmie swoje sprawozdanie ze stanu aktualnych stosunków Polski z innymi państwami. I pokazano coś jeszcze: spory szereg posłów prawicy, odwróconych do ministra plecami, bo właśnie opuszczali salę, demonstrując mu (i swoim wyborcom przy okazji), że słuchać go nie mają zamiaru.

Nie było komentarza, nie było długiej relacji, wiadomości poleciały jak zwykle, ale trudno było przestać o tym myśleć. Wiadome było, że na galerii, jak zawsze w takiej sytuacji, siedzą ambasadorowie obcych państw in gremio. I wiadome było również, że wbrew normalnej zasadzie w loży prezydenckiej nie ma prezydenta RP. On też nie zamierzał słuchać. Było więc tak, że zaczynała się godzina...

2443

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]