Reklama

Ładowanie...

Skąd się biorą kwatery nad morzem

15.07.2022
Czyta się kilka minut
Latem Międzyzdroje pęcznieją z pięciu do stu tysięcy osób. Internet spowalnia, nie ma wolnych pokojów. Istnieje metoda, by pomieścić ten tłum – to migracja z redukcją. Prosta i tania.
Molo w Międzyzdrojach. 2 lipca 2022 r. / Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl
T

Turyści przyjeżdżają na wypoczynek i nie chcą, by im zawracać głowy. Dla prowadzących prywatne kwatery to wciąż zaskoczenie. Pamiętają czasy, gdy wspólne wieczory były czymś normalnym i ciekawym dla obu stron.

Przeciętny polski dom składa się z kuchni, salonu, sypialni, łazienki i pokoi dziecięcych. Nadmorski dom może tak wyglądać tylko przez dziewięć miesięcy w roku. Potem zaczynają nagle puchnąć plaże, restauracje i parkingi. Puchną też prywatne domy. Mnożą się miejsca do spania, kilku domowników zamienia się w kilkunastu, robi się głośno, drzwi otwierają się znacznie częściej. Nie ma sensu ich zamykać na klucz, furtki są stale uchylone, a na podjeździe trudno się przecisnąć między autami.

Oczekiwanie

Krystyna ma dwadzieścia pięć łóżek. Do tego osiemdziesiąt kompletów pościeli, siedem telewizorów, tyle samo lodówek. Jej dom stoi w Międzyzdrojach, niedaleko...

16881

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. https://www.tygodnikpowszechny.pl/wakacje

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]