Ciało idealne na lato

Zaświeciło słońce, zrzuciliśmy ciepłe ubrania. Po pandemicznej izolacji marzymy o plaży. A presja na idealny wygląd rośnie wprost proporcjonalnie do temperatury.

Reklama

Ładowanie...

Ciało idealne na lato

21.06.2021
Czyta się kilka minut
Zaświeciło słońce, zrzuciliśmy ciepłe ubrania. Po pandemicznej izolacji marzymy o plaży. A presja na idealny wygląd rośnie wprost proporcjonalnie do temperatury.
KAMILA SZCZEŚNIAK / NIEŁADNIERYSUJE
O

Opowiada Kamila: – Miesiąc temu byłam w galerii mierzyć kostiumy kąpielowe. Jeden, drugi – źle. Tu coś wystaje, brzuch za duży. A przecież w teorii wiem, że to przesadne zastrzeżenia, bo mierzyłam najmniejsze rozmiary. Mam 34 lata, dwa lata temu urodziłam syna. W tej chwili ważę 53 kilo. Wiem, że jestem uprzywilejowana, bo mieszczę się w przyjętym kanonie. I ogólnie jestem zadowolona z tego, jak wyglądam. Ale na wadze wciąż staję codziennie.

Kamila Szcześniak, rysowniczka, działająca jako Nieładnierysuje, opublikowała ostatnio w sieci ilustrację: widać na niej cztery kobiety w strojach plażowych, prezentują różne typy sylwetek.

– Od dziewczyn i kobiet, które mnie obserwują, dostałam kilka tysięcy wiadomości – mówi. – Były dziewczyny, które mają tyle wzrostu, ile ja, i ważą sto kilo. Pisały o tym, jak się na zmianę głodzą i objadają, opowiadały o wyszydzaniu w szkole, o...

23750

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]