Reklama

Satysfakcje bez sukcesów

Satysfakcje bez sukcesów

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Wkrótce minie sto dni rządów Donalda Tuska. To okazja do rytualnego pytania o bilans tego okresu, który zdefiniował główny konflikt polityczny na najbliższe trzy lata: konflikt między premierem i prezydentem. Co niezbyt dobrze wróży obu stronom.
P

Premier walczy dziś z prezydentem, a skala napięć między "dużym Pałacem" i "małym Pałacem", jak politycy nazywają potocznie Kancelarię Prezydenta i Kancelarię Premiera, osiągnęła stan dotąd niespotykany.

Czy tak być musiało? Z czego się to bierze? I jak będzie w przyszłości, aż do roku 2010, gdy w Polsce odbędą się wybory prezydenckie? Widać kilka możliwych interpretacji - niestety, niezbyt optymistycznych.

Palikotyzacja polityki

Interpretacja pierwsza: "przyzwyczajenie jest drugą naturą". W latach 2005-07 mieliśmy do czynienia z nieustającym politycznym show, politycy z różnych obozów niemal codziennie - a czasem kilka razy w ciągu dnia (i nocy) - dostarczali mediom i opinii publicznej newsów. Ale bardzo specyficznych: nocne konferencje prasowe, zatrzymania lub spodziewane zatrzymania polityków z ...

13558

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]