Reklama

Satanista niedzielny

Satanista niedzielny

13.09.2011
Czyta się kilka minut
Adam Darski jest diabelsko cwanym biznesmenem. Im więcej protestów, tym lepiej będzie się czuł i tym bardziej będzie rosła zasobność jego konta. Zwłaszcza że przez część mediów został potraktowany jak poręczny młot na prawicę i Episkopat.
N

Nie będę litować się nad Nergalem (taki gest na łamach gazety katolickiej z pewwnością potraktowałby jako afront) ani uznawać, że pada on ofiarą bezprecedensowej nagonki. Lider black-metalowego Behemotha zbiera właśnie burzę, którą posiał, i można podejrzewać, że jest tego świadom. W ubiegłym roku w programie Kuby Wojewódzkiego tłumaczył, że tak jak jego "chcą walić w ryja", tak "w ryja" chce walić Behemoth, prowokując i bluźniąc przeciwko katolicyzmowi.

Powiedziałbym nawet, że reakcje na zdarzenie z 2008 r., kiedy to wokalista podarł w trakcie koncertu Pismo Święte i rzucił je w tłum z okrzykiem "Żryjcie to g..." są niezwykle stonowane. Nergal może katolicyzmu szczerze nienawidzić, ale powinien też mieć świadomość, że katolicy obchodzą się z nim subtelnie, powierzając rozstrzygnięcie sporu niezależnej władzy sądowniczej. Są kraje, gdzie święte księgi...

11093

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]