Reklama

Satanista niedzielny

13.09.2011
Czyta się kilka minut
Adam Darski jest diabelsko cwanym biznesmenem. Im więcej protestów, tym lepiej będzie się czuł i tym bardziej będzie rosła zasobność jego konta. Zwłaszcza że przez część mediów został potraktowany jak poręczny młot na prawicę i Episkopat.
N

Nie będę litować się nad Nergalem (taki gest na łamach gazety katolickiej z pewwnością potraktowałby jako afront) ani uznawać, że pada on ofiarą bezprecedensowej nagonki. Lider black-metalowego Behemotha zbiera właśnie burzę, którą posiał, i można podejrzewać, że jest tego świadom. W ubiegłym roku w programie Kuby Wojewódzkiego tłumaczył, że tak jak jego "chcą walić w ryja", tak "w ryja" chce walić Behemoth, prowokując i bluźniąc przeciwko katolicyzmowi.

Powiedziałbym nawet, że reakcje na zdarzenie z 2008 r., kiedy to wokalista podarł w trakcie koncertu Pismo Święte i rzucił je w tłum z okrzykiem "Żryjcie to g..." są niezwykle stonowane. Nergal może katolicyzmu szczerze nienawidzić, ale powinien też mieć świadomość, że katolicy obchodzą się z nim subtelnie, powierzając rozstrzygnięcie sporu niezależnej władzy sądowniczej. Są kraje, gdzie święte księgi...

11093

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]