Reklama

Sąd przedostateczny

Sąd przedostateczny

16.04.2018
Czyta się kilka minut
Co sądzicie o sondażach? Widzieliście najnowsze sondaże? O raju, coś drgnęło!
L

Ludność ma dość, z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu ludności się odwidziało, żwawo odszczekuje poparcie. Łaska ludu, na pstrych koni stadzie jeżdżąca, zdaje się galopować na inne pastwiska. Sensacja-rewelacja. No, teraz widać na horyzoncie rysujące się pastelowo widoki na przyszłość, jutrzenkę świtu po nocy obaw o ześlizgiwaniu się w miękki autorytaryzm, niepłonną cieszmy się nadzieją, sondaże do nas się śmieją. Dobry suweren, suweren mądry, suweren przejrzał na oczy, suweren wreszcie się przebudził i konstruktywnieje – proszę ja ciebie – racjonalnie. A już za godzinę będzie nowy, jeszcze lepszy sondaż. No, ale przecież każdy sondaż ostatecznie ma dwa końce.

Ssssondaż... Mój sssondaż. Pokaż mi swój sondaż, a powiem ci, kim jesteś. Destrukcyjnie demagogicznym panikarzem, jeśliś u władzy teraz akurat. Demokracja staje się dyskoteką: wszyscy wykonują serie gwałtownych ruchów...

2325

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

wyssaLy juz dawno wszystkie oseski Matki Polki z jej pieknej piersi z mlekiem i miodem plynacym , i OD zawsze kazdy z nich dla swych ssssacych nawykow ma wlasna strategie na wlasny SSSSondaz. JAKIE TO OKROPNE !

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]