Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Rzecznik nikomu nie dogodzi

Rzecznik nikomu nie dogodzi

27.07.2015
Czyta się kilka minut
Przypięto mi etykietę radykała, ale teraz nie mam już prawa mówić o innych rzeczach, niż związane z moją misją.
Fot. Krzysztof Żuczkowski / FORUM
M

MAREK ZAJĄC: Jest już Pan zmęczony pytaniami o adopcję dzieci przez homoseksualistów?

ADAM BODNAR, nowy Rzecznik Praw Obywatelskich: Jestem.

A o czym chciałby Pan porozmawiać?

O tym, o czym mało kto chce ze mną rozmawiać: o moim programie jako kandydata na rzecznika praw obywatelskich.

To po co opowiadać mediom o prywatnych poglądach na drażliwe kwestie?

Zaczęło się od wywiadu dla „Rzeczpospolitej”. Gdy Robert Mazurek zaproponował rozmowę, uznałem, że jako kandydat rekomendowany przez kilkadziesiąt organizacji pozarządowych nie powinienem odmawiać. Poza tym w ramach koalicji organizacji od lat prowadziliśmy monitoring kandydatów na różne stanowiska, od sędziego Trybunału Konstytucyjnego po prokuratora generalnego. Chodziło o przejrzystość, poznanie programu i poglądów. Uznałem, że...

24753

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Świetny wywiad. Szkoda tylko, że panu Bodnarowi przyszło żyć w Polsce. Niezależnie co powie, zrobi, czy zmieni - jest "lewakiem", więc jest częścią "lewackiego zamachu na państwo". Niemniej, trzymam kciuki!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]