Reklama

Ładowanie...

Rzecznik nikomu nie dogodzi

27.07.2015
Czyta się kilka minut
Przypięto mi etykietę radykała, ale teraz nie mam już prawa mówić o innych rzeczach, niż związane z moją misją.
Fot. Krzysztof Żuczkowski / FORUM
M

MAREK ZAJĄC: Jest już Pan zmęczony pytaniami o adopcję dzieci przez homoseksualistów?

ADAM BODNAR, nowy Rzecznik Praw Obywatelskich: Jestem.

A o czym chciałby Pan porozmawiać?

O tym, o czym mało kto chce ze mną rozmawiać: o moim programie jako kandydata na rzecznika praw obywatelskich.

To po co opowiadać mediom o prywatnych poglądach na drażliwe kwestie?

Zaczęło się od wywiadu dla „Rzeczpospolitej”. Gdy Robert Mazurek zaproponował rozmowę, uznałem, że jako kandydat rekomendowany przez kilkadziesiąt organizacji pozarządowych nie powinienem odmawiać. Poza tym w ramach koalicji organizacji od lat prowadziliśmy monitoring kandydatów na różne stanowiska, od sędziego Trybunału Konstytucyjnego po prokuratora generalnego. Chodziło o przejrzystość, poznanie programu i poglądów. Uznałem, że...

24753

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]