Reklama

Różne drogi nowej ewangelizacji

Różne drogi nowej ewangelizacji

01.10.2012
Czyta się kilka minut
Zapominamy o zaleceniu Jezusa, by się pochopnie nie zabierać do wyrywania kąkolu, bo wtedy łatwo wyrwać i pszenicę. Można się różnić, ale nie należy odmawiać prawa do istnienia.

„Decyzją swoich właścicieli religia.tv z końcem roku zamyka produkcję programów, przez jakiś czas będą Państwo jeszcze mogli oglądać powtórki wszystkiego, co dla Was dotąd przygotowaliśmy i wyszukaliśmy od Brazylii po Kamczatkę...” – napisał Szymon Hołownia na swoim blogu. Na forum natychmiast odpowiedział anonim: Religia.tv padła i dobrze”. I dalej: „Oglądając kanał religia.tv (robiłem to bardzo rzadko), odnosiłem wrażenie...” – tu odsądza redakcję od czci i wiary. Padła – pisze – bo była to „lewicowa narracja”, a „tylko przekaz prawd wiary, które są emanacją ducha Ewangelii, mogą mieć sens i gromadzić widzów”. Choć oglądał rzadko, to wie, że „Polacy potrafią odróżnić program stricte katolicki od wyimaginowanych wizji ultranowoczesnych »katolików«”.

Oglądał rzadko, ale uważa się za sędziego. Przytacza fragment tekstu Hołowni, ale nie ten, w którym autor...

3876

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]