Reklama

Rok oddechu, rok próby

Rok oddechu, rok próby

29.12.2012
Czyta się kilka minut
Jedną z najbardziej deprymujących cech współczesnej polityki jest odseparowanie „wersji oficjalnej” od realiów. Retoryka i praktyka, zapowiedzi i efekty, prestiż i władza – każde chodzi własną drogą. Rok 2013 będzie okazją do dalszych rozdwojeń.
Z

Z jednej strony wciąż będzie trwała permanentna polityczna gorączka – wyczytywanie z każdego sondażu nowych trendów prowadzących do katastrofy, choć przecież będzie to rok bez żadnych regularnych wyborów, a nawet bez istotnych szans na wybory przyspieszone. Taka powierzchowna gorączka będzie pewnie znów odwracać uwagę od problemów rzeczywistych. Bo przecież będzie to trudne dwanaście miesięcy. Zapowiadane zwolnienia w fabryce w Tychach – do niedawna jednej z chlub naszej gospodarki – są tego najwyraźniejszym symbolem.

Z politycznego punktu widzenia, błędów popełnionych w trakcie tego roku nie będzie już kiedy naprawić. Za dwanaście miesięcy rozpocznie się krzątanina przed nieuchronnie nadchodzącym przesileniem. Wiosną 2014 wystartuje kampania wyborcza, która skończy się w październiku następnego roku. W tym czasie Polacy zagłosują, kto wie, może nawet i sześć razy....

2510

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]