Reklama

Najtrudniejsza trasa Kukiza

Najtrudniejsza trasa Kukiza

09.10.2017
Czyta się kilka minut
Wykruszyła mu się sejmowa drużyna, ale zachował poparcie w sondażach. Jak długo utrzyma się ruch bez partyjnego kształtu?
Paweł Kukiz i marszałek Marek Kuchciński, Sejm, 7 lipca 2017 r. SŁAWOMIR KAMIŃSKI / AGENCJA GAZETA
N

Na razie musi nieco zwolnić i zadbać o zdrowie: w połowie września trafił do szpitala. – PESEL, papierosy i energetyki – tłumaczy powody.

– Stres, przemęczenie, brak snu – dodają klubowi koledzy. Od blisko trzech lat funkcjonował w biegu. W tygodniu polityka, w weekendy muzyka.

„Trzeba chamom zabrać złoty róg”

Ruch Kukiza jest w polskiej polityce fenomenem. Blisko 21 proc. głosów w wyborach prezydenckich dało mu trzecie miejsce. Na fali sukcesu wprowadził do Sejmu 42 posłów – bez wielkiego zaplecza i pieniędzy. Przez dwa lata potrafił nie tylko utrzymać poparcie, ale i je umocnić.

– Jak polityk z tak ogólnym, populistycznym programem ma wciąż te 10 proc.? – dziwi się Marek Migalski, politolog z UŚ, a kiedyś europoseł PiS. I dodaje, że za podobnymi ­antysystemowymi ruchami w Europie stoją bardziej konkretne ideologie. – Były już przecież partie, które...

11152

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]