Reklama

Ładowanie...

Razem, czyli osobno

04.11.2013
Czyta się kilka minut
Część Polaków myśli o własnym państwie, jakby było kompletnie obce i niesuwerenne. Zabieg mentalny, który prawica wykonała na tych ludziach, był absolutnie świadomy. Skutki są dewastujące. Z Bartłomiejem Sienkiewiczem, ministrem spraw wewnętrznych rozmawiają Piotr Mucharski, Paweł Reszka
Piotr Mucharski, Bartłomiej Sienkiewicz i Paweł Reszka, Warszawa, 31 października 2013 r. Fot. Adam Kozak / dla „TP"
P

PIOTR MUCHARSKI, PAWEŁ RESZKA: Święto Niepodległości co rok zamienia się w polityczną zadymę. I zapewne najbardziej pracowity dzień ministra spraw wewnętrznych.

BARTŁOMIEJ SIENKIEWICZ: To powinien być dzień święta, radości i podstawowego poczucia wspólnoty, tymczasem od dwóch lat porobiło się tak, że jest to dzień, w którym wszyscy skupiają się na pytaniu: jak będzie działała policja i czy sobie da radę? Sam zresztą o tym pisałem dla „Tygodnika”, pełen oburzenia po burdach z 11 listopada 2011 r. Od tego czasu zmieniło się jednak parę rzeczy.
Po pierwsze: jest znowelizowana ustawa, która wreszcie pozwala rozdzielić sprzeczne ze sobą manifestacje, zarówno co do przebiegu, jak i co do godziny – czyli daje organowi wydającemu pozwolenie zdolność zarządzania wnioskami, które bywały absolutnie nie do pogodzenia. Po drugie: daje organizatorowi...

22494

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]