Reklama

Ładowanie...

Kiedy przegra PiS

22.12.2015
Czyta się kilka minut
Odpowiedzią na faktyczną próbę likwidacji demokracji liberalnej nie może być działanie na wzór jej przeciwników.
Gdańsk, 19 grudnia 2015 r. Fot. Przemek Świderski / EAST NEWS
W

Właściwie to, co będzie dalej, jest na swój przewrotny sposób nużąco przewidywalne. Mimo obecnego rozedrgania emocji, zużycia chyba wszystkich ostrych słów oburzenia i wyczerpania metafor – sytuacja będzie się rozwijała ze swoją niezmienną logiką. Wszystkie karty są na stole i nikt nie może powiedzieć, że nie sposób przewidzieć przyszłości.

Polska bez konstytucji

Jarosław Kaczyński będzie nadal z żelazną konsekwencją i wbrew wszystkim (także części PiS) realizował swój zamysł. Jego zręby zostały już wyraźnie zarysowane w kampanii wyborczej, a teraz przechodzimy przez kluczowy okres wykonania.

Co równie ważne: prezes PiS wyłożył swoje prawdziwe intencje. Trochę może emocjonalnie, ale wreszcie szczerze: ci, którzy rządzili Polską (i ci, którzy na nich głosowali) przez ostatnie lata, są nie do zaakceptowania. Są na równi ze współpracownikami...

11022

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]