Reklama

Ładowanie...

Razem, ale pojedynczo

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Bp Grzegorz Ryś: W gronie ludzi młodych łatwiej stawiać konkretne, aktualne pytanie.
M

MARCIN ŻYŁA: Czy za trzy lata wrócimy na stadion Cracovii?
BP GRZEGORZ RYŚ: Może... Jest jeszcze kilka innych stadionów.
Większych?
Mniejszych czy większych to mniej ważne. Stadiony to punkt wyjścia. Chodzi przecież o to, aby prowadzić ludzi do doświadczenia wiary dojrzałej, którą znajdą w Kościele. Na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przyjedzie zapewne dwa miliony ludzi. Pewnie innych niż ci, którzy byli w Rio, pewnie będzie więcej młodych z Europy, daj Boże, także Wschodniej. To nie tylko dwa dni spotkań papieża z młodzieżą, ale i poprzedzające je katechezy. Musimy do nich przygotować nawet 20 tys. ewangelizatorów.
Dużo. Nie będzie z tym trudności?
Nie boję się. Kościół w odniesieniu do młodych i sam Kościół młodych jest bardzo aktywny. Dowodem – mój kalendarz z ubiegłego tygodnia. W...

12385

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]