Reklama

Razem, ale pojedynczo

Razem, ale pojedynczo

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Bp Grzegorz Ryś: W gronie ludzi młodych łatwiej stawiać konkretne, aktualne pytanie.
M

MARCIN ŻYŁA: Czy za trzy lata wrócimy na stadion Cracovii?
BP GRZEGORZ RYŚ: Może... Jest jeszcze kilka innych stadionów.
Większych?
Mniejszych czy większych to mniej ważne. Stadiony to punkt wyjścia. Chodzi przecież o to, aby prowadzić ludzi do doświadczenia wiary dojrzałej, którą znajdą w Kościele. Na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przyjedzie zapewne dwa miliony ludzi. Pewnie innych niż ci, którzy byli w Rio, pewnie będzie więcej młodych z Europy, daj Boże, także Wschodniej. To nie tylko dwa dni spotkań papieża z młodzieżą, ale i poprzedzające je katechezy. Musimy do nich przygotować nawet 20 tys. ewangelizatorów.
Dużo. Nie będzie z tym trudności?
Nie boję się. Kościół w odniesieniu do młodych i sam Kościół młodych jest bardzo aktywny. Dowodem – mój kalendarz z ubiegłego tygodnia. W...

12385

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]