Reklama

Wieje tam, gdzie chce

30.04.2016
Czyta się kilka minut
Małe wspólnoty, wędrowne kaznodziejstwo, świeccy rekolekcjoniści. Na duchowej mapie Polski sporo się dzieje.
Koncert ewangelizacyjny w łódzkim klubie Dekompresja, kwiecień 2010 r. Fot. Michał Tuliński / FORUM
S

Stadion Narodowy: ponad 60 tys. osób, pięciuset księży i jeden rekolekcjonista – o. John Baptista Bashobora z Ugandy.

Strona internetowa Mariacki.com: „Czy kościół Mariacki pęknie w szwach?” – zapowiedź trzydniowych rekolekcji z o. Adamem Szustakiem, dominikaninem.

Ośrodek Medytacji Chrześcijańskiej przy opactwie benedyktynów w Lubiniu: tysiąc osób, które odwiedza go co roku.

Łączy je jedno: głód duchowości.

Kim On jest 

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!” – słowa Jana Pawła II wypowiedziane w Warszawie w czerwcu 1979 r., podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, miały zmienić bieg historii. Na ile spełniło się wołanie papieża? Czy „oblicze tej ziemi” jest rzeczywiście inne? Dlaczego co jakiś czas hierarchowie wzywają do duchowej odnowy Polski? I na czym ona ma właściwie polegać? Czy w kraju, gdzie...

18695

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]