Reklama

Rakietą na Księżyc

Rakietą na Księżyc

21.02.2012
Czyta się kilka minut
W swym najnowszym filmie Scorsese próbuje przywrócić niewinność kinu – „maszynie do spełniania marzeń”.
fot. materiały prasowe
T

Trudno wyobrazić sobie film bardziej predestynowany do laurów. Oto mistrz kina, przez wielu uważany za największego z żyjących, powraca do swojej najbardziej pierwotnej fascynacji. To ona sprawiła, że astmatyczny chłopiec z nowojorskiej Małej Italii nie został ani gangsterem (jak wielu jego kolegów), ani księdzem (mimo wstąpienia do seminarium), ale „tym” Martinem Scorsesem.

Trudno też o drugiego reżysera tak organicznie i wszechstronnie związanego z materią kina. Twórca „Taksówkarza” i „Infiltracji” już od 40 lat opowiada na ekranie historie, które są spełnieniem filmowego ideału, bo zaspokajają zarówno oczekiwania widza „naiwnego”, jak i bardziej świadomego filmowej formy i tradycji. Scorsese z równą pasją i profesjonalizmem realizuje się na wielu polach. W telewizji HBO wyprodukował niedawno świetny serial „Zakazane imperium”, poprzeczkę zawiesił bardzo wysoko także w...

5865

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]