Reklama

Raj utracony

Raj utracony

16.08.2011
Czyta się kilka minut
Nie wierzę, że uda się uratować dziewicze raje przed zalewem turystyki. Musiałoby dojść do zbiorowego opamiętania, i to nie tylko ze strony Zachodu, ale także lokalnych społeczności na "podbijanych" terenach.
K

Kiedy w lutym na ulicach Kairu ginęły setki ludzi, a reżim Hosniego Mubaraka chylił się ku upadkowi, w polskich mediach zajmowano się głównie tym, czy polscy turyści są tam bezpieczni i gdzie teraz będą jeździć na wakacje. Potem doszedł jeszcze jeden dyżurny temat: polityczni komentatorzy, często ludzie zaangażowani przed laty w walkę z komunizmem, stawali w obronie Mubaraka na zasadzie: "jaki był, taki był, ale trzymał tę bandę dzikusów za twarz".

Wydawałoby się, że skoro w ostatnich latach podróżowało do Egiptu co roku ok. pół miliona Polaków, powinniśmy choć trochę znać problemy tego kraju i przejmować się losem jego mieszkańców. Nic z tych rzeczy. Egipcjanie nas nie obchodzą, bo tak naprawdę jadąc do słynnych kurortów w Hurgadzie lub Szarm el-Szejk, nie szukamy prawdziwego Egiptu, tylko niebiańskiej plaży, najlepiej z dala od natrętnych lokalsów.

...
19722

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]