Reklama

Ładowanie...

Radości Apostoła

10.11.2008
Czyta się kilka minut
...ogłosić poganom jako Dobrą Nowinę niezgłębione bogactwo Chrystusa i wydobyć na światło, czym jest wykonanie tajemniczego planu, ukrytego przed wiekami w Bogu, Stwórcy wszechrzeczy. Ef 3, 8n
W

W świecie, który niósł tyle obaw i niepokojów, św. Paweł widział swoją główną rolę w tym, by głosić Dobrą Nowinę. Nie zrażał się, że jego przesłanie kierowane było przede wszystkim do środowisk pogańskich. Przeciwnie, potrafił się fascynować tym, że to właśnie w kręgach pogańskich będzie można ukazywać "niezgłębione bogactwo Chrystusa". Mimo że z wielu powodów mógł utyskiwać na przeciwności życia i mrok dominującej półprawdy, Apostoł cieszył się, że może wydobywać na światło dzienne ukryte plany Boże. Sens i radość swego utrudzenia odnajdywał dzięki odniesieniu do niewidzialnego świata łaski, stanowiącej uwieńczenie pamiętnych świateł Damaszku.

Na naszym apostolskim szlaku nieraz skłonni jesteśmy zamartwiać się, że tylu wrogów walczy z Kościołem, że laicyzacja niesie ze sobą mentalność nowych pogan, że urok dnia wczorajszego staje się coraz bardziej odległy i...

1632

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]