Reklama

Przecenione, niedocenione

Przecenione, niedocenione

22.08.2007
Czyta się kilka minut
1.
N

Nawiązując do pamiętnej ankiety paryskiej "Kultury" z lata 1992 roku, redakcja "Dziennika" zadała gronu krytyków i akademickich literaturoznawców pytanie, kto z pisarzy uczestniczących w życiu literackim ostatnich kilkunastu lat (albo, w szerszym ujęciu: dziesięcioleci, które upłynęły od zakończenia II wojny światowej) był twórcą przecenianym, kto zaś niedocenionym. Dwadzieścia osiem szkiców, będących odpowiedziami na to pytanie, ukazywało się na łamach "Dziennika" od 7 lipca do 10 sierpnia. W numerze z 11 sierpnia ankietę podsumowali jej pomysłodawcy i organizatorzy: Włodzimierz Bolecki, Magdalena Miecznicka i Piotr Kępiński.

Pomysł takiej właśnie ankiety w takim właśnie miejscu wydał mi się (i nadal się wydaje) istotny i godny pochwały. W końcu: rzadko się zdarza, by tak wielu krytyków w tak krótkim przedziale czasu mówiło o tym samym kręgu problemów nowej...

8748

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]