Reklama

Ładowanie...

Przecenione, niedocenione

22.08.2007
Czyta się kilka minut
1.
N

Nawiązując do pamiętnej ankiety paryskiej "Kultury" z lata 1992 roku, redakcja "Dziennika" zadała gronu krytyków i akademickich literaturoznawców pytanie, kto z pisarzy uczestniczących w życiu literackim ostatnich kilkunastu lat (albo, w szerszym ujęciu: dziesięcioleci, które upłynęły od zakończenia II wojny światowej) był twórcą przecenianym, kto zaś niedocenionym. Dwadzieścia osiem szkiców, będących odpowiedziami na to pytanie, ukazywało się na łamach "Dziennika" od 7 lipca do 10 sierpnia. W numerze z 11 sierpnia ankietę podsumowali jej pomysłodawcy i organizatorzy: Włodzimierz Bolecki, Magdalena Miecznicka i Piotr Kępiński.

Pomysł takiej właśnie ankiety w takim właśnie miejscu wydał mi się (i nadal się wydaje) istotny i godny pochwały. W końcu: rzadko się zdarza, by tak wielu krytyków w tak krótkim przedziale czasu mówiło o tym samym kręgu problemów nowej...

8748

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]