Reklama

Prostowanie ścieżek

Prostowanie ścieżek

07.12.2003
Czyta się kilka minut
Od czasu, gdy Poncjusz Piłat był namiestnikiem Judei, a Herod tetrarchą Galilei, Bóg przechadza się po ludzkich ścieżkach. Szuka na bezdrożach zagubionych owieczek, nieustannie spieszy do Jeruzalem, przyłącza się do zawiedzionych uczniów zmierzających do Emaus. Nie będzie zatem nadużyciem stwierdzenie, że na wezwanie proroka Barucha czy Jana Chrzciciela, by przygotować drogę dla Pana, możesz prostować ścieżkę do brata lub siostry, męża lub żony, rodzica lub dziecka. Ważne, by była to konkretna osoba, choćby jedna.
-

---ramka 319095|prawo|1---Bywa, że podczas wigilijnego łamania się opłatkiem szloch ściska Ci gardło, bo doświadczasz, jak bardzo Ci nie po drodze z człowiekiem, który kiedyś był tak bliski. Może nawet nadal jest przez Ciebie kochany, tylko ostatnio coś się popsuło, nie możesz się z nim porozumieć. Czasem między ludźmi wyrastają takie mury, że nie spotykają się oni w Wigilię, by nie przeżywać kłopotliwej chwili składania życzeń. W łagodniejszych przypadkach wypowiadane słowa przypominają banalne formułki ze świątecznej kartki z pozytywką, pod którymi wystarczy się podpisać.

Do Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka tygodni. Św. Paweł zapewnia, że “Ten, kto zapoczątkował w nas dobre dzieło, dokończy je do dnia Jezusa Chrystusa". Rozejrzyj się, czy nie ma kogoś, z kim się pokłóciłeś, poróżniłeś albo zaniedbałeś kontakt. Może to być ktoś, od kogo dzielą Cię...

2722

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]