Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Powrót do przeszłości

Powrót do przeszłości

22.11.2011
Czyta się kilka minut
Długi i szczegółowy list Jarosława Kaczyńskiego do członków Prawa i Sprawiedliwości jest potwierdzeniem największych obaw prawicowego wyborcy.
T

To, co sam autor nazywa syndromem lat 90., właśnie materializuje się na naszych oczach. Chodzi o rozdrobnienie prawicy, wzajemne walki i "odrzucenie realistycznej oceny sytuacji". Ciekawe, że Jarosław Kaczyński przyczynia się do tego, przed czym sam przestrzega. Wypychając kolejnych polityków ze swej partii i opisując Polskę jako kraj, którego suwerenność jest zagrożona, potwierdza tylko własne tezy - ale w sposób, którego z pewnością by sobie nie życzył.

List pisany był do działaczy PiS, ale ponieważ został opublikowany, stał się także wydarzeniem politycznym - choć, w przeciwieństwie do wcześniejszych tego typu dokumentów, nie największego już kalibru. Można zrozumieć, że przywódca dużej partii chce się rzetelnie rozliczyć przed sympatykami z efektów ostatniej kampanii, jednakże szczegółowe analizowanie historii polskiej prawicy (wraz z przywoływaniem nazw...

1679

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]