Reklama

Powrót do przeszłości

Powrót do przeszłości

22.11.2011
Czyta się kilka minut
Długi i szczegółowy list Jarosława Kaczyńskiego do członków Prawa i Sprawiedliwości jest potwierdzeniem największych obaw prawicowego wyborcy.
T

To, co sam autor nazywa syndromem lat 90., właśnie materializuje się na naszych oczach. Chodzi o rozdrobnienie prawicy, wzajemne walki i "odrzucenie realistycznej oceny sytuacji". Ciekawe, że Jarosław Kaczyński przyczynia się do tego, przed czym sam przestrzega. Wypychając kolejnych polityków ze swej partii i opisując Polskę jako kraj, którego suwerenność jest zagrożona, potwierdza tylko własne tezy - ale w sposób, którego z pewnością by sobie nie życzył.

List pisany był do działaczy PiS, ale ponieważ został opublikowany, stał się także wydarzeniem politycznym - choć, w przeciwieństwie do wcześniejszych tego typu dokumentów, nie największego już kalibru. Można zrozumieć, że przywódca dużej partii chce się rzetelnie rozliczyć przed sympatykami z efektów ostatniej kampanii, jednakże szczegółowe analizowanie historii polskiej prawicy (wraz z przywoływaniem nazw...

1679

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]