Reklama

Ładowanie...

Długie trwanie Platformy

31.08.2014
Czyta się kilka minut
Nie dajmy się zwieść sondażom. PiS nie dysponuje dziś polityczną i programową świeżością. Nie ma atutów w walce z osłabioną PO.
Donald Tusk podczas Drugiego Kongresu Wolności w Internecie. Warszawa, luty 2013 r. Fot. Bartosz Krupa / EAST NEWS
S

Sukces w polityce jest zawsze pochodną dwóch czynników – indywidualnych zasług i sprzyjających okoliczności. Kreślenie politycznych prognoz wymaga precyzyjnego odróżnienia tego, co jest owocem świadomej gry Donalda Tuska, od tego, co od niego nie zależy, choć sprzyja utrzymywaniu się rządów PO i PSL.
Większość dzisiejszych komentarzy, zwłaszcza w mediach elektronicznych, analizuje tylko przestrzeń gry politycznej, pomijając opis szerszych uwarunkowań. Skandal, który wybuchł w lipcu wokół nagrań opublikowanych przez „Wprost”, był dla wielu kolejnym dowodem trudnej do zrozumienia niezatapialności rządu i PO. Część komentatorów sądziła, że tego kryzysu rządzący układ już nie przetrzyma. Inni z kolei w strategii przyjętej przez Donalda Tuska widzieli kolejny przykład niezwykłego talentu tego polityka. Jedni i drudzy nadmiernie koncentrowali się na scenie politycznej i na jej...

14326

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]