Reklama

Długie trwanie Platformy

Długie trwanie Platformy

31.08.2014
Czyta się kilka minut
Nie dajmy się zwieść sondażom. PiS nie dysponuje dziś polityczną i programową świeżością. Nie ma atutów w walce z osłabioną PO.
Donald Tusk podczas Drugiego Kongresu Wolności w Internecie. Warszawa, luty 2013 r. Fot. Bartosz Krupa / EAST NEWS
S

Sukces w polityce jest zawsze pochodną dwóch czynników – indywidualnych zasług i sprzyjających okoliczności. Kreślenie politycznych prognoz wymaga precyzyjnego odróżnienia tego, co jest owocem świadomej gry Donalda Tuska, od tego, co od niego nie zależy, choć sprzyja utrzymywaniu się rządów PO i PSL.
Większość dzisiejszych komentarzy, zwłaszcza w mediach elektronicznych, analizuje tylko przestrzeń gry politycznej, pomijając opis szerszych uwarunkowań. Skandal, który wybuchł w lipcu wokół nagrań opublikowanych przez „Wprost”, był dla wielu kolejnym dowodem trudnej do zrozumienia niezatapialności rządu i PO. Część komentatorów sądziła, że tego kryzysu rządzący układ już nie przetrzyma. Inni z kolei w strategii przyjętej przez Donalda Tuska widzieli kolejny przykład niezwykłego talentu tego polityka. Jedni i drudzy nadmiernie koncentrowali się na scenie politycznej i na jej...

14326

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]