Reklama

Powrót do przejrzystości

Powrót do przejrzystości

01.04.2008
Czyta się kilka minut
To, o czym piszecie, świadomość kilku obecności, drogich i właściwie niosących jedyne krzepiące przypuszczenie, że, może, nie żyło się na próżno - to jest jedno, co mam.
I

I jedno, z czym się naprawdę liczę, rozważając własne życie i przyszłość - zbliżając się do pięćdziesiątki, pisał Artur Międzyrzecki do Andrzeja i Kazimiery Kijowskich w poruszającym, zapisującym także dylematy związane z możliwością emigracji liście, powstałym w 1971 r., podczas początkowo samotnego pobytu poety w USA. - I wiem, co wykrzykniecie: czytelnicy. No tak, to jest istotne. Nawet, gdy Ci książki zabierają z bibliotek publicznych - istotne. Ale znacznie mniej istotne niż uczucia, które żywię dla tych, jak piszecie, kilku osób. Strasznie mi trudno dotąd, choć stary jestem chłop, wymówić, wykrztusić tych parę słów, które są czymś w rodzaju miłosnego wyznania. Tylko święty albo pijak mówią »kocham«, nie zmieniając głosu. Inni - ja w każdym razie także, obawiam się - zmieniają trochę brzmienie głosu, tonację. Obawiam się tego, jakiegoś akcentu nie sztuczności, ale...

4115

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]