Reklama

Postwybory i Szu

Postwybory i Szu

09.03.2010
Czyta się kilka minut
I oto wreszcie nastąpiło, z dawna wyczekiwane, starcie PO-gigantów, dwóch Prawyborczych Kandydatów o Popularnych Polskich Nazwiskach. W sali, na której ponoć wzorowana jest sala plenarna Sejmu (szczegół bez znaczenia, ale o to właśnie chodzi). Panowie delikatnie wytykali sobie przywary, czasem z polotem przechodząc w mowę wiązaną. Wszystko to publicznie, na oczach młodzieżówki.
W

Wewnętrzna walka w PO nabiera rumieńców, a są to głównie rumieńce posła Palikota w dwustronnej koszulce ? la T-shirt. Co prawda kij ma dwa końce (kij na braci bliźniaków, rzecz jasna), jednakowoż można pójść śmielej w stronę stylu "casual" - i przekręciwszy przyodziewek na lewą stronę uzyskać miejsce na jeszcze dwóch kandydatów (Platformy, oczywiście). Wszak wzorem dla naszych zawzięcie teatralizujących się polityków powinny być wydarzenia na scenie Kodak Theatre: ostatnio podwojono liczbę kandydujących do tzw. Oskara. Można? Można! W zbiorowej świadomości społeczeństwa spektaklu należy nawet uplasować dziesiątkę PO-aspirantów (można bez trudu znaleźć takich o popularnych nazwiskach, popularnych nazwisk ci u nas dostatek). A część debaty sylabotonicznie - tak, z nerwem. Janusz Palikot wystuka rytm trzylitrowym szampanem. Czerwony dywan już mamy. Przechodzony, ale tylko w ...

1802

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]