Reklama

Poprawianie po papieżu

Poprawianie po papieżu

01.08.2016
Czyta się kilka minut
Co Franciszek miał na myśli? Jedynie słusznych interpretacji szukaj w wypowiedziach prawicowych komentatorów i polityków.
W drodze na Błonia, 26 lipca 2016 r. Fot. David W. Cerny / REUTERS / FORUM

„Teraz już nikt nie może udawać, że tych słów nie było, że papież ma jakieś wątpliwości. Obrońcy życia dostali już w pierwszej wypowiedzi papieskiej niezmiernie mocne wsparcie” – napisał tuż po wawelskim, najczęściej chyba komentowanym wystąpieniu Franciszka, Tomasz Terlikowski na portalu telewizjarepublika.pl. Publicysta odniósł się w ten sposób do mocnych słów papieża na temat ochrony życia („Życie musi być zawsze przyjęte i chronione – zarówno przyjęte, jak i chronione – od poczęcia do naturalnej śmierci”).

Ale udawanie, przed którym przestrzegał Terlikowski – tyle że dotyczące innych fragmentów tego wystąpienia – ruszyło na dobre, zanim publicysta napisał swoje słowa. Ruszyło na bliskiej Tomaszowi Terlikowskiemu prawicy.

Hierarchia wymyślona

Że prawicowe media zabiorą się za – posłużmy się eufemizmem – obróbkę redakcyjną tekstów papieża,...

5497

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Czyli co? O uchodźcach można pisać tylko dobrze, albo wcale?!

... najlepiej byłoby pisać rzetelnie?

Coś się Szanowny przypiął do uchodźców? Nie chodzi o pisanie o "Uchodźcach" ale o postępowaniu wobec uchodźców. Także chodzi o wypaczanie, przeinaczanie, zakłamywanie, cenzurowanie Papieża. za to właśnie już zabrał się nadpapież Terlikowki dając sygnał innym. Ten faszyzujący księżulo od narodowców już też zaczyna chwytać wiatr w żagle. Zniknął Papież z horyzontu rozpoczynają się harce.

Tu akurat prezydent Duda miał rację. Państwo polskie przyjmuje uchodźców (tych prawdziwych), sprzeciwiliśmy się jedynie dyktatowi Merkel w jej pomysłach na radzenie sobie z problemem migracji, problemem który w sumie sama stworzyła, a chce posprzątać cudzym wysiłkiem i z pogwałceniem "praw człowieka" (to barbarzyństwo rozsyłać ludzi którzy pragną żyć w Niemczech do innych krajów na dobrą sprawę wbrew ich woli i pragnieniu, ci co chcieli dotrzeć do Polski to dotarli, np. Czeczeni, Ukraińcy i wielu innych). ps. co papież miał na myśli to chyba wie tylko on, a autor wzorem prawicowych publicystów jak widać też się wziął, za tłumaczenie słów papieża, zresztą to tylko człowiek, nieomylność papieża to tylko fantazja, a nie rzeczywistość.

Zawsze zastanawialo mnie nienaturalne zachowanie wiernych w kosciele po slowach "przekazcie sobie znak pokoju". Do dzis nie wiem, co tak naprawde znacza i po co ten rytual, kiedy rzeczywistosc pokazuje jacy naprawde jako chrzescijanie jestesmy. Czy to nie kolejna gra pozorow Kosciola ? // Co do pobytu papieza Franciszka w Polsce. Papiez wyjechal ( trawa pomalowana na zielono szybko wyblakla - to przenosnia), bo jego nauki nie sa w Polsce tak naprawde nikomu potrzebne. Zreszta nielatwo zmienic cos, co jest zakorzenione. To co papiez mowil jednym uchem wlecialo a drugim wylecialo, bo ekipa rzadzaca ma uszy zatkane guru Jaroslawem .

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]