Reklama

Ładowanie...

Wielkanoc w lipcu

01.08.2016
Czyta się kilka minut
Papieżowi chodzi o przemianę świata. Nie głosił jednak programu politycznego. Wzywa do rewolucji miłosierdzia, czyli otwartości na innych, mimo ryzyka uznania tego za naiwność.
Czuwanie na Campus Misericordiae, Brzegi, 30 lipca 2016 r. Fot. Kamila Buturla dla „TP”
C

CZWARTEK

Pierwsze słowa Franciszka skierowane do młodzieży – w środę z papieskiego okna – w uszach wielu zabrzmiały zapewne jak nieprzyjemny zgrzyt. Młodych, od kilku dni rozśpiewanych i tańczących na ulicach Krakowa, wiwatujących, że wreszcie się go doczekali, poprosił o ciszę. I w tej ciszy powiedział o śmierci – absurdalnej przegranej młodego człowieka z chorobą nowotworową – która przerwała rozwijające się życie, i to tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży, które przygotowywał i na które bardzo czekał.

Słowo do młodych na pierwszym spotkaniu na Błoniach, w czwartek, też zawierało w sobie napięcie. Z jednej strony Franciszek wyrażał podziw dla „pragnień, zaangażowania, pasji i energii, z jaką wielu młodych ludzi przeżywa swoje życie”. Z drugiej – dzielił się bólem z powodu wielu „ludzi młodych, którzy zdają się być przedwczesnymi »emerytami«”, którzy...

9394

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]